Co to jest WEB USABILITY?

Web Usability czyli użyteczność serwisów internetowych, to projektowanie stron internetowych w taki sposób, aby uzyskać ich najlepszą ergonomię oraz łatwość obsługi. Strony internetowe tworzone z zasadą Web Usability pozwalają na szybkie wyszukiwanie treści i mają przejrzysty interfejs, co skutkuje lepszym zainteresowaniem witryną.

Co to jest WEB 3.0?

WEB 3.0 jest to tak zwany internet trzeciej generacji, w którym dąży się do lepszego przystosowania internetu do urządzeń mobilnych, szybszego przesyłu danych i wyższej użyteczności witryn.

Co to jest SEO?

SEO czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych znana także jako pozycjonowanie obejmuje czynności mające na celu wypromowanie witryny w wyszukiwarkach internetowych na jak najwyższych pozycjach dla wybranych słów kluczowych.

Co to jest PPC?

PPC - tak zwane Pay Per Click, czyli "płać za kliknięcie". Jest to rodzaj reklamy, za którą płacimy w momencie kliknięcia w reklamę, a nie za jej wyświetlenie na stronie internetowej.

Co to jest PHP?

PHP to obiektowy język programowania, wykorzystywany do projektowania stron internetowych. PHP pozwala również na programowanie aplikacji wykorzystywanych na stronach internetowych.

Co to jest MySQL?

MySQL jest to serwer relacyjnych baz danych, oferujący bezpłatne narzędzia do zarządzania bazami danych.

Co to jest HTML?

HTML jest to język programowania używany do tworzenia stron internetowych. Przeglądarka automatycznie zmienia język HTML na informacje, które widzimy na stronie www.

Co to jest FTP?

Serwer FTP jest to serwer, który pozwala na przechowywanie plików i wymianę tych plików między innymi użytkownikami za pomocą protokołu komunikacyjnego FTP. Do serwera FTP można zalogować się używając np. programu Filezilla. 

Co to jest DNS?

DNS jest to system nazw domenowych, zmieniający nazwy domen na odpowiedni adres IP.

Co to jest CTR?

CTR jest to współczynnik klikalności oznaczający stosunek między liczbą kliknięć, a wyświetleniami reklamy. Im reklama jest lepsza, tym posiada lepszy współczynnik klikalności.

Pomoc w Joomla

Pomoc w Joomla

Wynajmij profesjonalnego webmastera i programistę, który błyskawicznie
rozwiąże Twoje problemy!

Zobacz szczegóły